Студиската верзија на синглот „Боите на љубовта“ со кој женскиот поп-рок бенд The Chicks на овогодинешното, 32. издание на „Макфест“ освои награда за најдобра дебитантска песна, а која од деновиве почна да се врти по македонските радија, од неодамна стана достапна и на Youtube.

Слушнете ја и дозволете на позитивните вибрации кои извираат од неа да ви го разубават остатокот од денот:

Comments

comments