Tag archives for бенд

image-26649

Интервју со женскиот поп-рок бенд The Chicks: Најважно е преку пријатната енергија што ќе ја пренесеш на луѓето, да го разбудиш хедонистот во нив

Денес друштво на „Зеница“ ќе ни прават девојките од поп-рок бендот „The Chicks“ во состав: Наталија Мејанџиева (вокал и гитара), Сандра Јорданова (вокал и перкусии) и Моника Ѓорѓиева (вокал и гитара). Забавни, раздвижени, секогаш позитивни во своите многубројни настапи ширум земјава а од неодамна и во странство во период од една година, Наталија, Сандра и ...
Continue Reading »
image-25688

„На пат“… – нова песна на The G Notes

Гевгелиската група „The G Notes“  предводена од братот и сестрата Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија  настапуваат речиси во сите градови во Македонија, но, исто така и на некои градови во Европа. Токму деновиве тие ја објави својата нова песна насловена „На пат“. Темата е во поп-џез манир и истата има македонска и англиска верзија. За аудиото и видеото се погрижи ...
Continue Reading »
image-24390

Small confusion – мала конфузија во големиот град

Small confusion се млад бенд од Пробиштип. Дарко, Стефан, Дејан и Никола свират cross over, бунтовен стил карактеристичен за 90тите, иако велат дека не се ограничуваат. Им лежат добрите текстови. Слушнете го нивниот деби-сингл „Градот е нем“ кој го објавија на јутуб: https://youtu.be/4n8bEgGUMwE
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better