Tag archives for саем

image-27384

Промоција на романот „Еретички писма“ од Стефан Марковски на годинешниот Саем на книга

Во издание на Издавачкиот центар „Три“ деновиве излезе од печат романот „Еретички писма“, со поднаслов „Наоѓајќи ги небата што сјаат црвено“ од Стефан Марковски. Промотор на романот е универзитетскиот професор, теоретичар, лингвист и писател проф. д-р Димитар Пандев, а промоцијата е закажана за 4. мај (петок) во 17:00 на штандот на Издавачкиот центар „Три“ . За ...
Continue Reading »
image-24528

Саем на книга во Гевгелија

Во Гевгелија денеска почна петдневен саем на книгата во организација на градската библиотека „Гоце Делчев“. На саемот учествуваат реномирани издавачки куќи од земјава кои ќе ги претстават своите најнови изданија од повеќе литературни и книжевни жанрови. Директорот на гевгелиската библиотека Дамјан Ѓуров, рече дека на штандовите кои се потавени на отворено, со свој избор изданија ...
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better