Tag archives for серија

image-26796

Започна новата македонска ТВ серија „Инсајдер“

Секој работен ден, почнувајќи од 30 октомври во 20:40 часот на телевизија Телма ќе се емитува најновата македонска ТВ серија „Инсајдер“, според сценарио на Сашо Кокаланов и режија на Игор Иванов - Изи. Инсајдер обработува деликатни теми од актуелната стварост преку случките на редакцијата на истоимениот неделен магазин што се занимава со истражувачко новинарство, во часот ...
Continue Reading »
image-26669

ТВ Бокс – нoва серија на Телма засегната со современите прашања

Од 16 октомври, со почеток во 22:00 часот, на телевизија Телма ќе почне со емитување новата македонска телевизиска серија – ТВ Бокс. Серијата е работена според истоимената театарска претстава, која е прв проект на независнаото здружение за афирмација на уметноста Луменетика Проект. Серијата е работена во копродукција со 3Д Проџект Студио, во режија на Златко Славенски, ...
Continue Reading »
image-26567

Сите „На терапија“ пред малите екрани

„На терапија“ е првата македонска ТВ серија снимена според странска лиценца, во продукција на КИНО ОКО. Серијата започна да се емитува на 18 септември оваа година. Серијата, во која глумат домашни актери, содржи 45 епизоди адаптирани од македонски автори и реализирани со екипа од македонски ТВ и филмски професионалци. Оригиналната серија „На терапија“ потекнува од Израел и ...
Continue Reading »
image-17598

Тропски горештини- денес

Тропска горештина е канадска телевизиска серија, направена во копродукција на Мексико и Израел, емитувана од 1991-1993 година. Серијата ги опишува двајцата детективни , екс полицаецот Ник Слотер и екс туристичкиот агент Силви Жерард кои решаваат бројни случаи. Серијата има 3 сезони, со вкупно 66 епизоди. Снимана е на различни локации во Мексико, Израел и Јужноамериканската ...
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better