Сабота , Јуни 24 2017
Колумни
You are here: Home / Релакс / Жени

Category Archives: Жени

Неколку кратки прашања и одговори од Стив Харви што жените отсекогаш сакале да ги знаат

1324398812

Стив Харви  е водител на позната Утринска програма на Стив Харви и автор на книгата ,, Однесувајте се како дама, размислувајте како маж,,  објавена во март 2009 година. Во оваа книга жените можат да разберат што навистина мажите мислат за љубовта, љубовните врски, посветеноста и обврските и увид на машкиот начин на размислување. Во продолжение ќе ви приложиме неколку поинтересни ... Read More »

(ГАЛЕРИЈА) Прекрасни рачно изработени украсни ракавици, шалови, џемперчиња…

IMG10180

Техниката хеклање (фр. crochet) која во 21-от век го доживува своето повторно раѓање, според некои теории се појавила во Иран, Кина или Јужна Америка, а во Европа станала популарна во 18 век. За нејзиното распространување особено влијаела Големата Глад кон крајот на следниот век во Ирска, кога католичките свештенички масовно ги учеле домаќинките и децата да ја користат истата. Најпознати ... Read More »

Приказна за една исфрустрирана жена

„Имате газдарица број еден!“ – се насмеав, тоа го примив како комплимент за сите кои работиме таму. Убаво е кога се примаат пофалби, за што и да се. Но после првата реченица започнува другата приказна што сакала да ми ја прераскаже исфрустрираната жена. Мислела број еден, ама по обратен редослед! Ме усрами малку и мене па се обидов да дадам ... Read More »

Неверојатно вешта и талентирана – прекрасната Инес!

Неверојатно вешта и талентирана – прекрасната Инес!

Вештите раце и креативноста која ги поседува прават да биде неверојатно добра и укинатна во тоа што го работи. Кога ќе ги видите нејзините креации, веднаш ќе посакате да имате најмалку едно нејзино парче! Нејзиното име е Инес. Посветена, трпелива и вредна. И покрај тоа што студира медицина, секогаш има време да ужива во своето хоби – правењето накит, од ... Read More »

Ви се допаѓа ли Северина како Хурем?

1385141_10151961493707053_46001888_n

Северина со нова песна.Песната е спој од влијанието на турските серии врз балканот и умешноста на Севе да биде секогаш уникатна и убава. Ви се допаѓа ли Северина со новиот имиџ на Султанка. Погледнете! Read More »

Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better