Archives for Жени - Page 2

image-21278

Приказна за една исфрустрирана жена

„Имате газдарица број еден!“ - се насмеав, тоа го примив како комплимент за сите кои работиме таму. Убаво е кога се примаат пофалби, за што и да се. Но после првата реченица започнува другата приказна што сакала да ми ја прераскаже исфрустрираната жена. Мислела број еден, ама по обратен редослед! Ме усрами малку и мене ...
Continue Reading »
image-20774

Неверојатно вешта и талентирана – прекрасната Инес!

Вештите раце и креативноста која ги поседува прават да биде неверојатно добра и укинатна во тоа што го работи. Кога ќе ги видите нејзините креации, веднаш ќе посакате да имате најмалку едно нејзино парче! Нејзиното име е Инес. Посветена, трпелива и вредна. И покрај тоа што студира медицина, секогаш има време да ужива во своето хоби ...
Continue Reading »
image-18512

Ви се допаѓа ли Северина како Хурем?

Северина со нова песна.Песната е спој од влијанието на турските серии врз балканот и умешноста на Севе да биде секогаш уникатна и убава. Ви се допаѓа ли Северина со новиот имиџ на Султанка. Погледнете!
Continue Reading »
image-18465

Новата мис на светот 2013 , погледнете….

На убавата филипинка Меган Јанг комисијата и ја одзеде круната, а таа отиде во рацете на втораа придружничка од Франција  Марин Лорферен. Да погледнеме како  изгледа новата Мис на светот.
Continue Reading »
image-14564

Јога пози против стрес

Секојднeвно се воочуваме со многу проблеми. Често сме под стрес. Училиште, професори, друштво, родители, работа.. Сите тие можат да бидат дополнителна причина за стрес. За да се ослободиме од него, ако не целосно, барем малку, ви препорачуваме да пробате некои од овие вежби. Погледнете ги лесните пози за истегнување на мускулите, и смирување на 'живците'. ДЕТСКА ПОЗА Ова ...
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better