Archives for Вицеви - Page 2

image-22086

Т или неТ?

- Тесла или Едисон? - Тесла! Едисон немам видено.   Константин Карев Мои блогови: Болести на здравиот разум Продукти на умот Песни и текстови издадени во збирката “Constant in” Мои нови стихови и песни Текстови на песни, преведени на македонски Нешто плус Sovereign Republic of Macedonia   Музика Моја плејлиста на Youtube Песни од албумот “Constant in”   Поезија Збирка со поетски текстови “Constant In”
Continue Reading »
image-20535

Св. Валентин е на повидок, а вие сте сеуште без идеја за подарок?

Св. Валентин се ближи, а Вие сеуште немате идеја што да му подготвите на вашиот сакан или сакана? Не грижете се и без паника, ние сме тука да ви помогнеме и да ви дадеме неколку корисни совети. - направете вечера во домашна, интимна атмосфера. Доколку е изводливо, заминете во викендичка и вечерта поминете ја со чаша вино ...
Continue Reading »
image-20237

10 вицови за добро расположение

1.Докторе најпосле си купив апарат за слушање! -Одлично, Туку како е твојата сопруга? -Ефтино, само 700 денари.   2.Човек оди на лекар: -Докторе , се задушувам, неможам да дишам! -Пушите ли? -Пушам, ама не помага.   3.Во продавница: -Ве молам дајте ми една ролна тоалетна хартија! -Каква боја сакате, господине? -Дајте ми бела , јас сам ќе ја обојам.   4.Судијата: -Обвинет, можете ли да ја докажете вашата невиност? -Да, само ...
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better