Archives for Разно - Page 2

image-11521

Виц рунда бр. 1

  Лежат Трпе и Трпана во кревет. Трпе чита книга и ја допира Трпана по онаа работа. Го прашува Трпана: - Ти би е*ел малце, а? - Не, само го влажнам прстот да ја свртам страницата. Ја напушта Трпе болницата и си мрмори говори сам со себе: - Риба, жаба, желка.. не не, жаба, риба.. не! Се враќа кај докторот и ...
Continue Reading »
image-11364

Што вели астрологијата за твојот однос кон астрологијата?

  Еве што:     Овен - Како и другите огнени знаци, се „палиш“ на астрологија. Не е многу тешко, а богами ни лесно да те изгасат потоа. Ова најдобро може да го направи личност која припаѓа во астролошкиот знак „риби“. Екстра добрите риби умеат да ти ги покажат вистинските димензии на астрологијата со сите свои облини.   Бик - И се лутиш на ...
Continue Reading »
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better