Поети од различни генерации, членови на Друштвото на писателите на Македонија, ќе настапат на свеченост по повод 96-годишнината од раѓањето на Блаже Конески, поет, раскажувач,

Read More

Синоќешната промоција на збирката афоризми на Горан Јанкуловски, „Ни лук јал, ни ќебапи мирисал“ е потврда за тоа како една промоција треба да изгледа. Без

Read More

Поддржете не' со клик на Like копчето ↓

Ни значи вашата поддршка ??


This will close in 59 seconds