По минатогодишното гостување со изложбата „Вечниот ангел на милосрдието“ во Крушево,  Спомен-куќата на Мајка Тереза во Скопје до крајот на годинава е домаќин на изложбата

Read More

Во галеријата Кос во Љубљана вечер (20 ноември 2017) ќе биде отворена самостојна изложба на македонскиот академски сликар Мирослав Масин. Ќе бидат изложени дела од

Read More

Во ликовната галерија „Борко Лазески“ во домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп, синоќа беше отворена изложбата – уметничка инсталација насловена „365 килограми живот“ од

Read More

Националната галерија на Македонија, потпомогната од страна на Министерството за култура на Република Македонија и Фондацијата „Илија Камчев“ ја организира големата јубилејна изложба „Петар Мазев,

Read More

Поддржете не' со клик на Like копчето ↓

Ни значи вашата поддршка 🙏🧐


This will close in 59 seconds